رهبری تحول آفرین چیست؟ و چگونه میتوانیم به آن دست پیدا کنیم؟

چگونه به رهبری تحول آفرین دست پیدا کنم؟

فهرست مطالب

در سال‌های اخیر، با توجه به تغییرات سریع در سازمان‌ها، چالش‌ها و بحران کارایی به وجود آمده‌است که منجر به مشکلاتی از قبیل افت کیفیت عملکرد سازمانی شده است، بنابراین استفاده از یک نوع رهبری کارامد ضروری است که بتواند چالش‌ها و تغییرات سازمانی را هدایت کند اینجا است که مفهوم رهبری تحول آفرین مطرح می‌شود، این نوع از رهبری در واقع می‌داند که چگونه کارکنان را در شرایط بحرانی تشویق کند و به آنها انگیزه دهد تا کیفیت کارایی شان حفظ شود.

هدف اصلی رهبری تحول آفرین، هدایت سازمان‌ها در شرایط تغییر یافته است،

احتمالا الان بیشتر کنجکاوی شدید که”رهبری تحول آفرین دقیقاً چیست؟ و چه ضرورتی دارد؟

پس برای پاسخ به سوالاتان با ما همراه باشید.

مفهوم رهبری تحول آفرین

رهبری تحول آفرین چیست؟

رهبری تحول آفرین مدلی از رهبری است که بر تشویق کردن یک گروه خاصی برای دستیابی به موفقیت کلی تاکید دارد، این نوع از مدل رهبری با بالا بردن روحیه و اعتماد به نفس یک تیم، چشم انداز کلی یا هدف مشترک را هماهنگ می‌کند.

در عمل، رهبری تحول آفرین برای الهام بخشیدن به اعضای تیم برای کار با هم به عنوان یک واحد، به جای بسیاری از بخش‌های فردی، استفاده می‌شود، تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از محققان و کارشناسان در توسعه رهبری تحول آفرین نقش بسیاری داشته‌اند.

با سبک رهبری موثر آشنا شوید:

  • رهبران تحول آفرین، کمتر به تصمیم گیری یا ایجاد برنامه های استراتژیک تمرکز می‌کنند و بیشتر بر تسهیل همکاری سازمانی که می‌تواند به پیشبرد چشم انداز کمک کند، تمرکز می‌کنند.
  • رهبران تاکتیکی، برای حل مشکلات، مستقیم و با تخصص عملیات محور تمرکز می‌کنند.
  • رهبران استراتژیک، بسیار آینده‌دار هستند و توانایی حفظ چشم‌اندازی خاص در حین پیش‌بینی روند صنعت و بازار را دارند.
ویِژگی های رهبری تحول آفرین

ویژگی‌های رهبری تحول آفرین:

توجه فردی

 رهبران تحول آفرین به نگرانی‌ها و نیازهای کارکنان گوش می‌دهند تا بتوانند حمایت کافی را ارائه دهند. آنها بر اساس این درک عمل می‌کنند که چیزی که یک نفر را برمی‌انگیزد ممکن است شخص دیگری را تحریک نکند. در نتیجه، آنها می‌توانند سبک‌های مدیریتی خود را با افراد مختلف در تیم خود تطبیق دهند.

انگیزه الهام بخش

 رهبران تحول، قادر هستند که اعضای تیم را تشویق کنند تا از انتظارات خود فراتر روند. آن‌ها می‌دانند که با انگیزه‌ترین کارمندان کسانی هستند که حس هدفمندی قوی دارند، این رهبران از به چالش کشیدن کارمندان نمی‌ترسند بلکه نسبت به آینده خوش‌بین هستند.

داشتن انگیزه کاری در رهبری تحول آفرین

الگوسازی رفتار ایده آل

 رهبران تحول، رفتار اخلاقی را الگو قرار می‌دهند که سطح لازم از احترام و اعتماد کارکنان را به دست آورند، این نوع ویژگی می‌تواند به رهبران کمک کند تا تصمیم گیری‌هایی را که برای بهبود کل سازمان کار می‌کند هدایت کنند.

طوفان فکری

رهبران تحول آفرین به طور مرتب احتمالات را به چالش می‌کشند، ریسک می‌کنند و نظرات و ایده های اعضای تیم را درخواست می‌کنند. آن‌ها از شکست نمی‌ترسند و در عوض محیطی را ایجاد می‌کنند که در آن مکالمه، خلاق بودن و بیان دیدگاه‌های مختلف امن باشد. این کار کارکنان را قادر می‌سازد تا سؤال بپرسند، سطح بیشتری از استقلال را تمرین کنند و در نهایت راه‌های مؤثرتری برای اجرای وظایف خود تعیین کنند.

ویژگی‌های مشترک رهبران تحول آفرین موفق

ویژگی‌های مشترک رهبران تحول آفرین موفق

رهبران تحول آفرین خوب خودآگاهی را تمرین می‌کنند

رهبران تحول آفرین با رشد شخصی پیشرفت می‌کنند و نقاط قوت و ضعف خود را می‌شناسند. آن‌ها اغلب برای بازتاب و تعیین اهداف روزانه یا هفتگی وقت می‌گذارند. این رهبران معتقدند که همه، از جمله خودشان، باید به طور مستمر در حال یادگیری و بهبود باشند.

ذهن فعالی دارند

فعال بودن ذهن برای ایده‌های جدید و دیدگاه‌های تازه جنبه مهم رهبری تحول آفرین است. این رهبران به‌جای نتیجه‌گیری سریع، به طور منظم بازخورد و ایده‌ها را از منابع مختلفی قبل از تصمیم‌گیری استراتژیک جمع‌آوری می‌کنند.

خصوصیات افراد موفق در رهبری تحول آفرین

بهترین رهبران تحول آفرین سازگار و نوآور هستند

رهبران تحول آفرین خوب پویایی کسب و کار در حال تغییر را درک می‌کنند و همیشه در حال یافتن راه‌های نوآورانه  از شرایط فعلی هستند. آن‌ها از تغییر رویکردهای سنتی که در گذشته مؤثر واقع نشده، نمی‌ترسند و به آینده نگاه می‌کنند.

رهبران تحول آفرین خوب، فعال هستند

رهبران نمی‌توانند به سادگی دور هم بنشینند و منتظر تغییر باشند. در عوض، آنها تصمیمات پیشگیرانه و انتخاب‌های جسورانه‌ای می‌گیرند که می‌تواند بحث نوآورانه را برای افراد ایجاد کند.

با تواضع رهبری می‌کنند

در نهایت، رهبران تحول آفرین با اعتراف به اینکه همه پاسخ‌ها را ندارند، مشکل چندانی ندارند، در‌حالی که آنها می‌توانند با توجه به جایگاهی که دارند پاسخ خودشان الویت قرار دهند.

تأثیرات رهبری تحول آفرین چیست؟

این رهبران در واقع کسانی هستند که الهام بخش اعضای گروه خود برای دستیابی فراتر به موفقیت‌ها هستند، در نتیجه افراد متحول می‌شوند و مصمم‌تر به کارشان ادامه می‌دهند.

پاسخ شخصی رهبران تحول آفرین به افراد قدرت می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا کارایی خود را افزایش دهند، در نتیجه نقش موثری در سازمان‌ها و ادارات دارند.

در نتیجه افراد درون سازمانی، حالت‌های روان‌شناختی مثبتی را ایجاد می‌کنند و هویت کاری بیشتری را بدست می‌آورند، علاوه بر این، آنها همچنین یاد می‌گیرند که در مورد خود و وظایفی که قرار است انجام دهند مثبت فکر کنند.

معرفی برخی از رهبران تحول آفرین

اپرا وینفری

وینفری اولین مولتی میلیاردر سیاه پوست قاره بود و به مدت 6 سال متوالی در میان تأثیرگذارترین افراد مجله تایم بود. مهارت‌های ارتباطی شگفت‌انگیز، شروع فقر و شخصیت کاریزماتیک وینفری به او این امکان را داده است که با مردم از هر پیشینه‌ای ارتباط برقرار کند و مردم را در همه جا الهام بخشند تا رویاهای بزرگ داشته باشند.

اپرا وینفری رهبر تحول آفرین
جف بزوس رهبر تحول آفرین

جف بزوس، رئیس آمازون

در سال 1994، جف بزوس اولین گام را برای ایجاد اولین کتابفروشی آنلاین جهان برداشت. بزوس اولین ابتکار را برای ایجاد یک کتابخوان آنلاین، که در آن کتاب‌های الکترونیکی دیجیتال را می‌توان در یک کتابخانه الکترونیکی برای مصرف بعدی ذخیره کرد، رهبری کرد.

رید هستینگز، نتفلیکس

رید هستینگز در سال 1997 نتفلیکس را با تعداد انگشت شماری از اعضای تیم تاسیس کرد. سرویس پخش ویدئو مبتنی بر اشتراک، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی محبوب و همچنین محتوای اصلی را ارائه می‌دهد.

رید هستینگز رهبر تحول آفرین
استیو جابز رخبر تحول آفرین

استیو جابز، اپل

استیو جابز یکی از بهترین نمونه‌های رهبری تحول آفرین در قرن بیست و یکم است. از پوشیدن یک جفت لباس برای افزایش بهره‌وری گرفته تا طراحی ایده موفقیت آمیز iCloud، استیو جابز مغز موفقیت اپل بود.

اولین گام برای تبدیل شدن به یک رهبر متحول چیست؟

 اولین گام مهم برای شروع، داشتن باور است. شما باید به چشم انداز و مسیری که ایجاد کرده‌اید ایمان داشته باشید تا بتوانید به دیگران نیز الهام بخشید که دیدگاه شما را باور کنند، ایجاد انگیزه و تمرکز بر روی تک تک اعضای تیم می‌تواند به شما کمک کند تا از طریق رهبری تحول آفرین این کار را انجام دهید.

اولین گام برای تبدیل شدن به رهبر تحول آفرین

با تکنیک‌های رسیدن به رهبری تحول آفرین آشنا شوید

الگوهای ذهنی جدید را تمرین کنید

این سبک از رهبری، شامل کمک رساندن به سازمان‌ها برای صعود از موقعیت، عملکرد و قابلیت‌های فعلی خود هستند، که لازمه این هدف، تفکرخوب، توانایی مقابله با مشکلات پیچیده(مانند غلبه بر تغییرات سازمانی)، و شجاعت برای انتخاب‌های دشوار است، رهبران باید عمیقاً فکر کنند و احساسات خود را در موقعیت‌های شدید مدیریت کنند.

براساس قوانین سازمانی کار کنید

این سبک از رهبری، به طور مستمر به این فکر می‌کنند که سازمان‌شان چگونه باید تبدیل شود و پیش بینی می‌کند که کارکنان و مشتریان چگونه واکنش نشان می‌دهند و تغییر می‌کنند.

برای خواندن مقاله‌ی <تئوری مدیریت مدرن مشکلات مدیریتی را برطرف می‌سازد> دکمه‌ی زیر را کلیک کنید.

رهبری را به صورت سیستماتیک به اشتراک بگذارید

تحول موفق مستلزم به کارگیری هوش، انرژی و تجربه جمعی تیم رهبری و سازمان است. درجه تغییر و تقاضای تلاش بسیار زیاد است که نمی‌توان آن را به یک فرد یا تیم کوچک واگذار کرد، مخصوصاً با توجه به اینکه معمولاً بین 7 تا 10 سال طول می‌کشد تا اثرگذاری شود، بنابراین انتخاب اینکه چه کسی باید در چه‌ مرحله‌ای رهبری کند بسیار مهم است و به موارد زیر بستگی دارد:

  • چه کسی اعتماد تأثیرگذارترین گروه‌های ذی‌نفع (مثلاً کارگران خط مقدم و اتحادیه‌ها) را بر عهده دارد.
  • نقاط قوت مربوط به افراد درگیر.
  • پویایی بین افراد. آیا افراد خاصی مکمل سبک‌ها و مهارت‌های یکدیگر هستند؟
  • به وعده‌های توامندسازی خود عمل کنید.

این ویژگی در سازمان‌هایی که غرق در مشکلات هستند بسیار مشهود هست،  باید به گونه ای عمل کنید که  وعده «توانمندسازی» را محقق سازید، این ویژیگی در واقع کارکنان را تشویق می‌کند که متفاوت فکر کنند، یاد‌بگیرند و عمل کنند و با فعال کردن روحیه کارآفرینی، راه‌های جدیدی برای رسیدن به موفقیت را پیدا کنند.

جمع بندی:

باتوجه به مطالب فوق در راستای رهبری تحول آفرین در می‌یابیم که به راحتی می‌توان با بکارگیری تکنیک‌های رهبری تغییرات و تحوالات سازمانی را کنترل نمود، و به راحتی انگیزش در کارکنان را تقویت نمود، لذا برای دسترسی آسان به تکنیک‌های رهبری تحول آفرین به شما عزیزان پیشنهاد می‌شود عضو باشگاه شریف استار شوید و از امکانات آن بهره مند شوید.