افزایش مهارت و خلاقیت‌ دانش‌پذیران نوجوان و جوان محلات2020 کشور توسط دانشگاه شریف

مهارت و خلاقیت‌ دانش‌پذیران نوجوان و جوان

فهرست مطالب

8 شهریور 1401 ستاره شریف (شریف استار) برای اولین بار همایشی حول محور افزایش مهارت دانش‌پذیران محلات شهر تهران برگزار کرد. به موجب تفاهم‌نامه‌ای که بین دانشگاه صنعتی شریف و ستاد توانمندسازی محلات۲۰۲۰ کشور امضا شد، مجموعه ستاره شریف این مسئولیت را بر عهده گرفت تا در برخی از محلات کشور بحث آموزش مهارت‌های کارآفرینی را پیگیری کند.

این پروژه فازهای مختلفی دارد که در حال حاضر در یک فاز مقدماتی به سر می‌برد. در این مرحله هدف‌گذاری که صورت گرفته به این شکل است که بتوانیم در محلات شهر تهران، افرادی که در رده سنی ۱۳ تا ۲۳ سال هستند را هدف قرار بدهیم و دعوتشان کنیم که در طرح ستاره شریف مشارکت داشته باشند؛ این افراد ابتدا وارد آزمون می‌شوند و بر مبنای آزمون استعدادسنجی، وارد دوره‌های ستاره شریف می‌شوند.

ما تشنه کمک هستیم!

سید علیرضا فیض‌بخش مدیر طرح ستاره ملی شریف با اشاره به فرمایش رهبری افزود: شرایط کشور طوری شده است که مقام معظم رهبری به شتاب‌دهی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتآپ‌ها توجه دارد و مجموعه شریف استار این امکان را با کمک دانشگاه صنعتی شریف فراهم کرده است.

وی در حاشیه این مراسم، با تاکید بر کمک به دانش پذیران افزود:

اگر اصرار به رسیدن هدفتان دارید، ما تشنه کمک به شما هستیم.

برگزاری تست استعدادیابی شریف‌استار برگزاری تست استعدادیابی شریف‌استار

در این طرح مقدماتی، ستاره شریف یک دوره شش هفته‌ای را برای کسانی که در آزمون شرکت کرده‌اند، پیش‌بینی کرده است و در این شش هفته، دو هفته آن به صورت حضوری اجرا خواهد شد (لازم به ذکر است اولین برنامه حضوری برای بیش از 200 نفر از کسانی که وارد این دوره مقدماتی شده و در آزمون شرکت کرده بودند، برگزار شد)

کنار این افراد عزیزان و شهروندان دیگری هم از سطح محلات شهر تهران شرکت کردند و در اولین همایش آشنایی با طرح ستاره شریف حضور داشتند.

همایش با قرائت قرآن و خواندن سرود ملی آغاز شد و در ادامه سید علیرضا فیض بخش مدیر دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف، سخرانی پیرو موضوع همایش صورت گرفت، ایشان در سخنرانی درباره فضای کسب و کار در دنیای جدید صحبت کردند و تحولاتی که در فضای کسب و کار در حال وقوع است و مهارت‌هایی که جوانان برای ورود به این عرصه باید کسب کنند، توضیحاتی دادند.

بعد از آن، طبق گروه‌بندی‌هایی که صورت گرفت افراد وارد یک کار تیمی شدند و مسابقه‌ای تحت عنوان برج کاغذی بین آنها برگزار شد و در آخر برندگان این مسابقه مشخص شدند و جوایزی دریافت کردند.

مسابقات مهارت‌سنجی شریف استار

برندگان مسابقات مهارت سنجی شریف استار

به بهانه این مسابقه مهارت‌هایی که در دوره های ستاره شریف به افراد آموزش داده می‌شود به شکل خلاصه در یک جلسه توضیح داده شد و در یک کار گروهی نمود پیدا کرد.

در حاشیه همایش امروز تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه صنعتی شریف و ستاد توانمندسازی و تحول اجتماع محور 2020 محله کشور امضا شد. رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف و علی آقامحمدی رئیس ستاد توانمدسازی و تحول اجتماع محور، طرفین این تفاهم نامه بودند.