معیار شخصیت در تست استعدادیابی

با شخصیت در یک تست استعدادیابی شرکت کن

فهرست مطالب

خلاصه:

یک تست استعدادیابی موثق و استاندارد برای اینکه بتواند اطلاعات خوبی را به مخاطب ارائه دهد باید پایه‌های قوی داشته باشد. یکی از این پایه‌ها دانش شخصیت‌شناسی است. در این مقاله سعی شده است به‌ تمامی اطلاعات شخصیت‌شناسی که در تست استعدادیابی به‌آن توجه می‌شود پرداخته شود. 

 

الگوی شناختی شخصیت

تابه‌حال به اینکه الگوهای شخصیت چگونه در نتایج تست استعدادیابی مؤثرند فکر کرده‌اید؟ خب برای اینکه بتوانیم پاسخ این سؤال را بدهیم، باید با ماشین زمان به یونان باستان سفر کنیم به دوره‌ای که خدایان آتن، اولین و کهن‌‌ترین الگوهای شخصیتی برای مردم بودند.

در آتن با شخصیت‌های تاریخی که در افسانه‌های باستانی زیاد به چشم می‌خورند آشنا می‌شویم. امروزه از خدایان آتن با نام کهن‌الگوهای شخصیتی یاد می‌شود چرا که اولین‌بار ریشه‌های الگوبرداری در شخصیت مردم در این افسانه‌ها ایجاد شد.

ی شخصیت در تست استعدادیابی

عامل مؤثر شخصیت که در نتایج تست استعدادیابی اثر می‌گذارد ضمیر ناخودآگاه است. شما در قرن بیست ویکم به‌واسطه ضمیر ناخودآگاه خود کهن‌الگوی شخصیتی از یونان باستان را دارید؛ الگوهای شخصیتی از دل داستان‌ها به شکل‌گرفته‌اند و داستان‌ها از سرگذشت مردم.

شخصیت شناسی دانشی است که در دنیای امروز بدان توجه زیادی می‌شود؛ شناسایی استعدادها در تست استعدادیابی نیز از این موضوع جدای نبوده است.

ضمیر ناخودآگاه در تست استعدادیابی

اگر ذهنتان را شبیه به یک سیب در نظر بگیرید؛ سه‌چهارم از حجم سیب شما ضمیر ناخودآگاه و یک‌چهارم ضمیر خودآگاه شما خواهد‌ بود. بیشتر احساسات، توانایی‌ها و مهارت‌هایی که دارید در این بخش به‌صورت ناخودآگاه کنترل می‌شود.

ضمیر ناخودآگاه به شما فرصت زندگی در دنیای ناشناخته‌های ذهنی را می‌دهد. هنگامی که در حال انجام تست استعدادیابی هستید، در حقیقت این ضمیر ناخودآگاه شماست که در شناخت استعدادها به شما کمک می‌کند.

استعدادهای گمشده خود را در تست استعدادیابی کشف کنید

اگر داستان تست استعدادیابی را شروع به تعریف کنیم، یک شخصیت در این داستان نقش اصلی را خواهد‌ داشت که بی‌شک ضمیر ناخودآگاه خواهد بود. ضمیر ناخودآگاه فعل و انفعال‌های شما از کودکی و شناختی که در ادامه زندگی باید نسبت به خود داشته‌باشید را شامل می‌شود.

تست استعدادیابی باهدف شناخت استعداد، تمام آنچه را که نیاز دارید بر اساس روش‌ها و متدهای علمی و روان‌شناختی از ضمیر ناخودآگاه دریافت خواهد کرد. محدوده قلمرو ناخودآگاه قابل تغییر است و با هر شناختی که شما نسبت به خودتان به دست می‌آورید اطلاعات در سیب از بخش ناخودآگاه به آگاه منتقل می‌شود.

شخصیت‌ها تست استعدادیابی را می شناسند

استعداد هر شخصیت

احتمالاً این سؤال را از شما پرسیده‌اند که استعداد شما چیست؟ و در چه کاری توانایی دارید؟ اما تابه‌حال کسی از شما پرسیده استعدادِ شخصیتی شما چیست؟

هر شخصیت دارای استعداد خاصی است. در دسته‌بندی‌های متنوعی که روان‌شناس‌های مطرح در تیپ‌های شخصیتی داشته‌اند همگی به‌وفور نشان‌دهنده این اصل هستند. استعدادِ ذاتی برای هر تیپ از نمونۀ کهن‌الگوها و داستان‌های آنها در طول تاریخ و مطالعات جامعه‌شناختی بهره گرفته‌اند.

به آتن بازگردیم کاخ آکروپولیس و خدایان و الهه‌های مقدس را تصور کنید که همگی به‌دور میزی جمع شده و در حال توضیح شخصیتشان هستند تا شما را برای دریافت کهن‌الگوی خود و دستیابی به نتایج دقیق در تست استعدادیابی راهنمایی کنند.

آتنا، الهۀ دانش و قدرت در آتن کهن‌الگوی زنان خودساخته و باهوش است. یکی از استعدادهایی که شما با کهن‌الگوی آتنا در نتایج تست استعدادیابی شاهد خواهید بود استعداد در رهبری و سازماندهی است.

تأثیر کهن الگو در شناخت استعداد

هادِس فرمانروای دنیایِ مردگان از کهن‌الگوی مردانِ منزوی که دارای خلاقیت و زندگی درونی غنی هستند صحبت می‌کند. یک مرد با کهن‌الگوی هادِس در نتیجه تست استعدادیابی خود خلاقیت و قدرت تجزیه‌وتحلیل بالا را می‌یابد.

استعدادی که شخصیت شما دارد، با استفاده از تست استعدادیابی که در طراحی و تنظیم آن از اصول روان‌شناختی شخصیت استفاده شده باشد قابل تشخصی است. در آکروپولیس با کهن‌الگوی خود خداحافظی کنید. وقتش رسیده، با ماشین زمان به آزمایشگاه چارلز داروین برویم.

استعدادیابی برای هر شخصیت

ژن‌های برتر در استعدادیابی

در آزمایشگاه با چارلز داروین، ملاقاتی داریم؛ تا از نزدیک متوجه روند شکل‌گیری نظریه تکامل باشیم. هرچند شکل‌گیری این نظریه به‌آرامی پیش می‌رفت. پایۀ دانشی که در بیولوژیک در مورد DNA داریم بی‌ربط با نظریه تکامل داروین نیست. در فرهنگ عامه، ژن برتر به افرادی که ماهیت طبقاتی برتری در جامعه نسبت به سایرین دارند، القا می‌شود.

تأثیر ژن برتر در استعدادیابی چقدر است؟

تیپ‌های شخصیتی، مردمانی از کوی استعداد

تا اینجا سفر زیادی در زمان داشتیم. وقتش رسیده ماشین زمان سوخت‌گیری کند و لایه‌ها و بعدهای زمان هم استراحتی داشته باشند. تا آن موقع بیایید به بررسی‌هایی که در قرن اخیر دررابطه‌با دسته‌بندی تیپ‌های شخصیتی شده بپردازیم.

در شناخت یک شخصیت، تمام عوامل فردی که متأثر بر هویت فرد هستند؛ از کودکی تا بزرگسالی او مورد بررسی قرار می‌گیرد. این عوامل معمولاً تحت عنوان سؤالاتی کلی که در حالت‌های مختلف و در شرایط متفاوت طرح می‌شوند، افراد را مورد آزمایش قرار می‌دهند که هر فردی دارای چه شخصیتی است. 

با یک برهان خلف شروع می‌کنم اگر شما دارای چند شخصیت باشید متناسب با هر شخصیت باید یک تیپ شخصیتی مختلف داشته باشید؛ چنین چیزی ممکن نیست، اینکه برای هر فرد یک تیپ تعریف می‌شود، براین‌اساس اینکه بگوییم افرادی چند شخصیتی هستند درست نیست.

در شخصیت شناسی، تیپ‌های متفاوتی عنوان می‌شود که هرکدام دارای استعدادهای بی‌نظیر و گوناگونی است و درعین‌حال با هم متفاوت‌اند. تیپ شخصیتی یک کارنامه جامع از شخصیت هر فرد و شناخت استعدادهای او در اختیار قرار می‌دهد.

استعدادی که تیپ شخصیتی شما دارد، به شما در شکل‌گیری قابلیت‌هایی که می‌توانید بر اساس آنها آینده خود را بسازید نقش دارد. برای هر تیپ دامنۀ استعدادی تعریف می‌شود و استعدادهای شما در آن جای می‌گیرد. بدیهی است که هر یک از ما در چندین زمینه استعداد داشته باشیم و از وجود تمامی استعدادهای خود مطلع نباشیم.

تست استعدادیابی و دامنۀ استعداد

دامنۀ استعداد شما کلونی از تمامی توانایی‌ها و دانشی است که تا امروز در دست دارید و البته مهارت‌های خدادادی و نبوغی که در وجود شما نهفته است. تست‌های استعدادیابی دامنه استعدادی شما را افزایش نمی‌دهد، بلکه شما را آگاه می‌کند که چه توانایی و استعدادی دارید و از وجود آن بی‌خبرید!

تصور کنید چندین نفر در طول تاریخ استعداد انیشتین را داشته‌اند و گمنام در گوشه‌ای از کره خاکی زندگی کرده و یا می‌کنند؛ تفاوت مابین این افراد با انیشتین چه بوده؟ مهم‌ترین عاملی که هر فرد باید برای استفاده از استعداد خود بدان واقف باشد کشف استعداد است. تا زمانی که ندانید دقیقاً چه استعدادی دارید قادر به بهره حداکثر از استعداد خود نخواهید بود.

تست استعدادیابی شخصیت می‌آفریند.

حال که هم متوجه اهمیت شخصیت شناسی و کشف استعداد شده‌ایم، نوبت به مهم‌ترین عامل که تست استعدادیابی است می‌رسیم. باتوجه‌به اینکه لایه‌های زمان قدرت تلپورت را دوباره به دست آورده و سوخت‌گیری ماشین زمان هم انجام شده، بهتر است برای شناخت بهتر تست استعدادیابی به یک سفر در زمان برویم.

تاریخچه تست استعدادیابی به قرن نوزدهم بر می‌گردد؛ زمانی که برای اولین‌بار روان‌شناختی شخصیت در جهان پیرامون و روابطِ بین‌فردی اهمیت پیدا کرد. افراد با استفاده از آزمونی جامع و کامل قادر بودند به تعالیمی که بودا از خودشناسی می‌داد در بعد اجتماعی دست یابند. نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و راهکارهایی که در جهت بهترشدن برایشان مفید باشد.

از قرن نوزدهم به بعد کم‌کم شاهد شکل‌گیری تست‌های استعدادیابی متعددی بودیم که به بازار روانه می‌شدند؛ اما کدام یک در این بازار تا به امروز موفق عمل کرده‌اند؟ یکی از مهم‌ترین ملاک‌هایی که یک تست استعدادیابی موثق و خوب می‌تواند داشته باشد، برخاسته از جمله فلسفی از نیچه است که می‌گوید: «بشو آن که هستی!»

تست استعدادیابی‌ای که بتواند به شما در بودن به آن چیزی که هستید، یعنی شخصیت اصلی‌تان کمک کند؛ همان روحِ بودا، راهنمای شما در دنیای مدرن است. دستش را بگیرید و با راهنمای خود آشنا شوید و قول بدهید که خوب استعدادتان را بشناسید.

شناخت شخصیت در تست استعدادیابی

نابغه‌ها هم در تست استعدادیابی شرکت می‌کنند؟

نابغه به فردی گفته می‌شود که در حیطه مشخصی دارای توانایی بالقوه در خلق و آفرینش است. در تعریفی مشخص از نابغه می‌توان به فردی اطلاق کرد که توانایی و استعداد خاصی در یک یا چندین زمینه دارد و قابلیت بهره‌وری و استفاده از توانایی خود را دارد.

صفحات تاریخ، افتخار ثبت‌نام نوابغ بزرگی را در هر زمینه داشته‌اند. به نظر شما بارزترین ویژگی که یک نابغه دارد مرتبط چیست؟! بارزترین ویژگی تمامی نوابغ واقف و آگاه بودن آن‌ها نسبت به توانایی و استعدادی است که داشته‌اند؛ آنها توانسته بودند استعداد خود را کشف و درک کنند و با شناختی که به دست آورده قادر به استفاده از آن بودند.

نوابغ در گریبان استعدادهای بی‌شمار

در هیچ جای تاریخ شواهد و مدارکی مبنی بر دیده‌شدن داروین، تسلا و یا نوابغ دیگر در حال انجام تست استعدادیابی نبوده است. علت این امر واضح است تنها یک قرن از انقلاب شناختی و رویکردهای تست استعدادیابی می‌گذرد و در حال پیشرفت هستیم. در گذشته تست‌های استعدادیابی توانایی و قابلیت‌هایی که در نسخه‌های امروزی دیده می‌شود را نداشتند.

بیایید با ماشین زمان این بار به‌جای اینکه در دل صفحات تاریخ‌گذشته غرق شویم، به آینده، دنیای دیجیتال و تکنولوژی برویم؛ جایی که نسل جدید دانشمندان، نوابغ و کارآفرینان از میان شرکت‌کنندگان تست‌های استعدادیابی موثق و مطابق با اصول و استانداردهای مطرح شده است.

تست استعدادیابی در بُعدهای زمانی

در گذشته، آینده به مرزی از ناشناخته‌ها و ندانسته‌ها اطلاق می‌شد، اما امروزه با پیشرفت‌های متعدد علم و نبوغ، برآوردِ آینده چندان هم مشکل نیست. علم آمار و احتمال با درصد تقریب بالای 99/99% از یک تار مو یا بزاقِ دهان DNA شما را تطبیق می‌دهد. دانش و نتایجی که از تست استعدادیابی به دست داریم بر مبنای نظریات و گمان‌پردازی نیست بلکه بر پایه اثبات و جبرِ طبیعت است.

جمع بندی:

براین‌اساس شناخت و تفکیک یک تست استعدادیابی از نمونه‌های بازاری به‌عنوان فردی متمدن و هوشمند در قرن بیست و یکم بر عهده شماست! انتخاب کنید! نه بر اساس احساسات و نظریه‌ها، سعی کنید ارقام حقیقی را دنبال کنید، درصدها را محاسبه کنید و به تستی اعتماد کنید که مسیر شما را در رویارویی در دنیای آینده هموار کند. آزمون ستارۀ شریف که توسط متخصصان حوزه کارآفرینی و با شناخت و متدهای بین‌المللی در سرتاسر اروپا با 3 به توان 15 حالت ایجاد شده است، راهنمای خوبی برای شروع مسیر شما خواهد بود.