ورود | ثبت‌نام
دوره ها Chevron Back

سطح C

مسیر کارآفرینی | پاییز ۱۴۰۱

آموزش کارآفرینی یکی از گام‌های مهم در جهت حمایت از رشد و توسعه کسب‌و‌کارهای نوپاست. آموزش این مفاهیم به کارآفرینان و علاقه‌مندان به کارآفرینی، آن‌ها را برای شروع کار آماده کرده و اعتماد به نفس لازم را برای موفقیت و رشد کسب‌و‌کارشان به آن‌ها می‌دهد. دوره مسیر کارآفرینی، اولین قطعه از پازل دوره‌های آموزشی سطح C باشگاه شریف‌استار می‌باشد که سعی دارد در همین ابتدای راه، یک دید جامع از مسیر پیش روی کارآفرینی را به مخاطبین ارائه بدهد. هدف از این دوره آشنایی دانش‌پذیران با پیش‌نیازها، مراحل، فراز و فرود و الزامات قدم برداشتن در مسیر طولانی، سخت و البته شیرین کارآفرینی‌ است تا بتوانند با دیدی کامل در خصوص آینده خود در این مسیر تصمیم‌گیری کنند.

برای مشاهده قیمت وارد شوید

اهداف دوره

فراگرفتن چارجوب راه‌اندازی استارت‌آپ

آشنایی با مفاهیمی از قبیل خلاقیت، کارتیمی، منابع انسانی و مالی، ارائه شفاهی

شناخت بوم مدل کسب‌وکار و طرح تجاری و تفاوت‌ها و کاربردهای هریک

آشنایی با متد لین ‌استارت‌آپ و مفاهیم اساسی آن از قبیل توسعه مشتری، یادگیری معتبر، چرخه ساختن-اندازه‌گیری-یادگیری، چرخش، حستبداری نوآوری، کمینه محصول پذیرفتنی یا ام.وی.پی

لمس بایدها و نبایدهای مدیریت کارآفرینانه

شناخت فرایند توسعه مشتری و مراحل آن و تبدیل فرضیات مدل کسب‌وکار به واقعیت

پیاده‌سازی فرایند کشف مشتری و گام‌های آن

مهارت هایی که یاد می‌گیرید

خلاقیت

کار تیمی

منابع انسانی و مالی

لین استارت‌آپ

توسعه مشتری

کشف مشتری

توضیحات دوره

چرا در این دوره شرکت کنم؟
این دوره قصد دارد مروری کلی بر پازل دوره‌های آزمایشگاه کارآفرینی داشته باشد. بدین‌ترتیب ابتدا با گریزی به مباحث موردنیاز برای یادگیری مدیریت کارآفرینانه، به اختصار به مباحثی چون خلاقیت٬ ایده و فرصت٬ تیم و کارتیمی٬ رهبری٬ ارتباطات٬ منابع مالی و انسانی٬ مدل کسب‌و‌کار٬ سرمایه‌گذارها می‌پردازد. لازم به ذکر است که این مباحث در آزمایشگاه کارآفرینی به طور جزئی در قالب دوره‌های درسی مجزا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و به این ترتیب پازل مدیریت کارآفرینانه در دوره‌های دیگر سطح C تکمیل خواهد شد. بخش بعدی دوره مسیر کارآفرینی به بحث لین استارت‌آپ و روش‌شناسی آن اختصاص داده شده است. در دنیای امروز که پر از عدم قطعیت و تغییر است، رویکرد لین استارت‌آپ با ارائه یک روش کاربردی و در عین حال ساده٬ مواجهه با این تغییرات و عدم قطعیت را به طور موثر ممکن می‌سازد. این رویکرد به این دلیل در سیلابس‌های دوره بخش قابل توجهی را به خود اختصاص داده است که با تجویزهای بسیار دقیق و عملی٬ مدیریت یک استارت‌آپ را با وجود مشکلات و محدودیت‌ها٬ میسر می‌کند. خیلی‌ها بعد از آشنایی با رویکرد استارت‌آپ ناب٬ آرزو کردند که ای کاش زودتر با آن آشنا شده بودند.
اگر می‌خواهید کارآفرین شوید٬ اگر می‌خواهید با اکوسیستم کارآفرینی آشنا شوید٬ اگر می‌خواهید کارشناس و خبره در اکوسیستم استارت‌آپی شوید٬ حتی اگر می‌خواهید پروژه‌های کوچک و بزرگ زندگی خودتان را به طور موثر مدیریت کنید و بهترین خروجی را ارائه دهید٬ این دوره را از دست ندهید. مثال‌ها و تمرین‌های کاربردی با همراهی مدیر دوره٬ طی‌کردن مسیر کارآفرینی را برای شما تسهیل و به درک مفاهیم ارائه‌شده کمک خواهد کرد.

شریف‌استاری عزیز٬
دوره مسیر کارآفرینی از تاریخ ۳ آبان ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و محتوای آن هر هفته٬ سه‌شنبه‌ فعال شده و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

اطلاعات دوره

بازه ثبت نام

۲۰ تا ۲۹ مهر، پاییز ۱۴۰۱

زمان برگزاری دوره

پاییز ۱۴۰۱

مدت دوره

۱۰ هفته

برای مشاهده قیمت وارد شوید