دنیای قشنگ نو

دنیای آینده چه شکلی است؟ می‌‌توانیم در موردش تخیل کنیم. ماشین‌های پرنده رد خور ندارد که وجود دارند. کسی در صف پمپ بنزین نمی‌ایستد و از ماشینش دود بلند نمی‌شود. احتمالا شبکه‌های اجتماعی یک واقعیت سه بعدی است و ما تصویر سه بعدی عزیزانمان را می‌توانیم در اتاق تولید کنیم. کارها راحت‌تر و بهتر پیش می‌روند و احتمالا سفر بین تهران تا بوشهر با اسکوترهای هوایی خیلی کمتر از یک ساعت است. تصورات عجیب و غریبی است! نه؟‌ اما به زودی خیلی خنده دار و کاریکاتوری خواهد بود. چند دهه‌ی پیش یک کاریکاتوریست تلاش کرده بود پیش بینی کند تا سال ۲۰۰۰ جهان چه شکلی است. خیلی از چیزهایی که حدس زده بود وجود خواهد داشت امروز برای بچه‌ها شبیه اسباب بازی است! سرعت تغییرات در دنیای اطراف خیلی بیشتر از چیزی است که انتظار داریم. آینده خیلی نزدیک به ماست. تغییراتی که انتظار داریم تا ۱۰ یا ۱۵ سال آینده بیوفتد را شاید تا دو یا سه سال دیگر ببینیم. بعد از این که جهان پیرامون ما طور دیگری شد، مدل پول در آوردن، زندگی کردن، درس خواندن، سفر و برنامه ریزی طور دیگری خواهد بود. در دنیای این جهان خارق العاده که خیلی هم دور نیست، ما نیاز به شناخت بیشتری از خودمان داریم. باید بدانیم برای کارآفرین یا یک شخص موثر شدن چه ویژگی‌هایی داریم و چطور می‌توانیم در دنیای پر از تغییرات و خلاقیت از آن‌ها برای انجام کارهای خودمان و رهبری یک تیم یا یک سازمان کمک بگیریم. تست ستاره به شما برای درک و اندازه‌گیری بعضی ویژگی‌های شخصی‌تان کمک می‌کند.

کارآفرین‌ها چه کسانی هستند؟

در یک کلام:‌ انسان‌های فرصت طلب! آدم‌هایی که کله‌شان برای پیدا کردن بهترین فرصت‌ها به خوبی کار می‌کند. همه‌ی کارآفرینان انسان‌های پر حرف یا با نفوذ کلام بالا یا با هوش خیلی بالا نیستند. ما هم در این آزمون دنبال این نیستیم که آدم‌ها را به ترتیب رتبه و سرعت حل مسئله و تست زدن تقسیم بندی کنیم. برای کارآفرین شدن باید خیلی چیزهای دیگر داشته باشید. ابزارهایی برای برقراری ارتباط درست با دیگران و راه حل هایی برای مسائلی که از نظر دیگران غیر قابل حل اند.

تست ستاره از ما در مورد چه چیزهایی سوال می‌کند؟

بعضی از ویژگی‌هایی که در این آزمون درباره‌اش می‌پرسیم این‌ها هستند. نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست:‌ برای جواب دادن به این سوالات نباید دنبال پاسخ درست باشید! هیچ پاسخی اینجا درست یا درست‌تر نیست. بلکه امتیاز شما در هر بخش فقط نشان می‌دهد شما برای رسیدن به موفقیت دقیقا باید کدام راه را انتخاب کنید.

  • عزت نفس
  • خودشکوفایی
  • جرات بیان
  • مسئولیت پذیری اجتماعی
  • واقع بینی
  • تحمل استرس
  • خوش بینی
  • میزان موفقیت در کار تیمی
  • توانایی رهبری
  • خلاقیت

ویژگی‌های خاص این آزمون که آن را منحصر به فرد می‌کند چیست؟

این یک تست معتبر جهانی است

در بین آزمون‌های تحلیل ویژگی‌های شخصیت و کارآفرینی در سطح جهان، این تست رتبه‌ی سوم-چهارم را دارد. از طرف دیگر، یک تیم حرفه‌ای از اساتید دانشگاه‌های برتر کشور، به خصوص دانشگاه صنعتی شریف، حدود دو سال برای ترجمه و بومی سازی آن زمان گذاشته‌اند و از همه لحاظ کیفیت آن را مورد آزمایش قرار داده‌اند.

بعد از دادن این آزمون شما یک مدرک معتبر از دانشگاه شریف دریافت می‌کنید

اگر شاغل هستید، احتمالا در مصاحبه‌های کاری و استخدامی از شما نتیجه‌ی یک تست معتبر تحلیل شخصیت را خواسته اند. این کار به مرکز یا تیمی که شما با آن وارد همکاری می‌شود کمک می‌کند تا دقیقا آن جایی قرارتان بدهد که متناسب با روحیات و توانایی‌های شماست. مثلا ما تصور می‌کنیم در کار تیمی همه باید خلاق باشند. خلاقیت بالا ویژگی منحصر به فردی است. اما در یک شغلی مثل حسابداری یک جور ضعف به حساب می‌آید! حسابدارها اتفاقا باید بسیار منطقی و غیرخلاق باشند تا بتوانیم بگوییم حسابدارهای خوبی هستند!

کارشناسان حرفه‌ای بعد از آزمون شما شخصیتتان را مفصل تحلیل می‌کنند

اگر دانش آموز هستید و ابتدای راه شناخت مسیر و هدفتان، این که بدانید چه ویژگی‌هایی دارید شاید کمکتان کند که رشته‌ و شغلی را انتخاب کنید که در آن امید به موفقیتتان بیشتر است. شرکت در یک آزمون چند ساعته و شناخت بهتر خودتان خیلی بهتر است از این که سال‌ها درس بخوانید و وارد دانشگاه بشوید و بعد از گذشت چند سال متوجه بشوید که بیشتر از مهندسی پلیمر استعدادتان در نقاشی بوده است!

با شرکت در این آزمون امتیاز عضویت در باشگاه کارآفرینان جوان شریف را دریافت می‌کنید

افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند، عضو باشگاه کارآفرینان جوان دانشگاه صنعتی شریف می‌شوند. این باشگاه می‌تواند خدمات آموزشی و محتوایی به اعضای خود ارائه کند. این کار باعث می‌شود که دانش آموزان و دانشجویان در کنار ارتقاء سطح علمی خود، به تقویت مهارت‌های کارآفرینانه نیز بپردازند.

نخبه‌های پول ساز سال‌های بعد

دانشگاه صنعتی شریف قصد دارد بر روی مستعدترین افراد شرکت کننده در این تست، سرمایه‌گذاری آموزشی و پرورشی کند. از بین تمامی شرکت کنندگان این تست، افرادی که بیشترین توانمندی را برای تبدیل شدن به کارآفرین در سال‌های آینده دارند، با حمایت دانشگاه صنعتی شریف آموزش‌ها و برنامه‌های لازم را برای دستیابی به هدف بلندمدت خود دریافت می‌کنند.

این تست چه ویژگی‌هایی دارد؟

طراحی، تدوین و بومی سازی سنجه‌ها، تحلیل خروجی این آزمون و ذکر مجموعه فعالیت‌های متناسب با توانمندی‌های شناخته شده برای هر فرد، توسط بهترین اساتید، مختصصان و صاحب نظران برجسته‌ی ایران و جهان، با محوریت علمی تیمی از اساتید دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و توسط معاونت پژوهشی دانشگاه انجام پذیرفته است. لازم به ذکر است این تست یکی از معتبرترین آزمون‌های استعدادیابی در تمام جهان به شمار می‌رود که با تکیه بر تجربیات ۳۰ ساله‌ی یکی از مهم ترین مراکز علمی جهان تدوین شده است. بدون شک شناخت توانمندی‌هایی از جمله هوش هیجانی، عزت نفس، خودآگاهی عاطفی، تحمل استرس، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و توسعه و بهبود آن در هر فرد، درصد موفقیت وی را در زمینه‌ی هدایت تحصیلی و آینده‌ی شغلی تا حد چشم‌گیری افزایش خواهد داد. این تست برای هر ویژگی و هر مهارت، راهکارها و استراتژی‌هایی در راستای توسعه و بهبود ارائه خواهد کرد. تست ستاره‌ی شریف با سنجش و ارزیابی ناخوآگاه افراد، نقاط قوت و ضعف آن‌ها را شناسایی و تشریح کرده، راهکارهایی عملیاتی به منظور تقویت نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف، به هر فرد ارائه می‌دهد. این راه حل‌های تحلیلی و توسعه‌ای مستقل از وضعیت، شرایط و رشته‌ی تحصیلی فرد شرکت کننده بوده و ارتباط مستقیمی با نقاط قوت و ضعف سیستم آموزشی کشور ندارد..

نحوه‌ی اجرای تست به چه صورت است؟

این تست طی یک مرحله حضوری در مراکز برخی استان‌ها و شهرهای بزرگ صورت می‌پذیرد. پاسخنامه توسط نرم افزارهای مربوط مورد ارزیابی قرار گرفته و طی یک مرحله بازنگری نتایج، در قالب دفترچه‌ای تحلیلی به شرکت کننده ارائه می‌گردد. در کنار دفترچه‌ی تحلیلی، خلاصه وضعیتی مهمور به مهر دانشگاه صنعتی شریف نیز در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت که قابلیت ارائه به مدارس و نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط را دارا است. بنا بر تاکید هیات رئیسه‌ی دانشگاه صنعتی شریف، هدف‌گذاری شده است که در خلال چند سال آتی این تست که با اعتبار این مرکز علمی در اختیار افراد قرار می‌گیرد، جایگزین ملی و معتبری برای تست‌های بین المللی مانند GMAT و GRE بشود.

برای ثبت نام و شرکت در آزمون شریف استار همین حالا اقدام کنید

شروع ثبت نام

سؤالات متداول

من دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف نیستم. می‌تونم توی تست شرکت کنم؟

در ستاره‌ی شریف دانشگاه محل تحصیل و مدرک دانشگاهی مهم نیست. تنها این اهمیت داره که شما بخواهید راه موفقیت و مسیر شغلی‌ خودتون رو بر اساس ویژگی‌های فردی و توانمندی‌های خاص خودتون انتخاب کنید. نه تنها دانشجوی این دانشگاه بودن شرط شرکت در تست نیست، بلکه حتی مدرک داشتن در هیچ دانشگاه دیگری هم اهمیت نداره. مهم تنها تمایل شما به شناخت استعدادهای خودتونه.

من بین ۱۳ تا ۲۰ سال نیستم. تست ستاره فقط مخصوص همین سن و ساله؟

نه. اگرچه خیلی بهتره که توی این بازه باشید، تا توی زمان خیلی بهتری استعدادهاتون و مسیر ایده‌آلتون شناسایی بشه اما هیچ اشکالی نداره که توی این بازه نباشید و دغدغه‌ی کشف استعدادها و شناخت بهتر خودتون رو داشته باشید.

من ساکن تهران نیستم. چطوری می‌تونم در تست شرکت کنم؟

برای تیم ما هیچ چیز مهم‌تر از کشف توانمندی جوانان کشور نیست. بنابراین هیچ اهمیتی نداره که ساکن تهران نیستید. ما به شما نزدیک‌ترین مرکز به خودتون رو برای شرکت در آزمون معرفی می‌کنیم.

نتیجه‌ی تحلیلی تست چه کمکی به من می‌کنه؟

شما برای این که یه ماز رو درست حل کنید، نیاز دارید بتونید از بالا نگاهش کنید. برای انتخاب درست رشته و شغل و مسیر آینده نیاز داریم برنامه‌ی بلند مدت داشته باشیم. یه برنامه‌ی خوب هم وقتی به دست میاد که در درجه‌ی اول بدونید توی کوله و ذهن و دست‌هاتون دقیقا چی برای ساخت آینده دارید. روشنه؟ تست به شما کمک می‌کنه بفهمید کی هستید و اگر چه برنامه‌ای بریزید یک کارآفرین بزرگ خواهید شد.

فرق این آزمون با بقیه چیه؟

تستهای تحلیل شخصیت و توانمندی را خیلی از موسسات معتبر و نیمه معتبر از شما می‌گیرند. حتی با بعضی از نمونه‌های اینترنتی هم کارتان راه میافتد. تستهایی مثل MBTIکه تحلیل تیپ شخصیتی است. اما تست ستاره شریف فقط تحلیل تیپ شخصیتی شما نیست. به شما میگوید چقدر توانایی کار تیمی و مذاکره دارید و اگر بخواهید وارد فضای جدی کسب و کار بشوید باید توی کدام پست تیمتان بازی کنید که در نهایت برنده باشید. این آزمون خیلی ارزان است؛ البته به نسبت نمونه‌های معتبر خارجی اش. اگر همین آزمون را بخواهید در یک کشوری مثل کانادا بدهید چیزی حدود ۵۰۰دلار برایتان آب می‌خورد. حتی بدون ماشین حساب هم می‌شود فهمید که این عدد چیز کمی نیست! ستاره‌ی شریف با ۴۵۰هزار تومان تحلیل کاملی از شخصیت شما بهتان می‌دهد؛ تقریبا با یک دهم قیمت همین آزمون در خارج از کشور. تفاوت مهمتر دیگرش این است که این آزمون زیر نظر بهترین اساتید مدیریت ایران برای شما طراحی شده، که ساکن ایران هستید و روحیات و خلق و خوی خاصی دارید. آزمون‌های بین المللی معمولا روحیات مردم دیگر کشورها را مبنای طراحی سوالات می‌گذارند و تفاوتها و ویژگی‌های خاص شما را در نظر نمی‌گیرند.

برای ثبت نام و شرکت در آزمون شریف استار همین حالا اقدام کنید

شروع ثبت نام