معرفی تست استعدادیابی کارآفرینی شریف استار

طرح ملی استعدادیابی شریف استار، معتبرترین تست استعدادیابی کارآفرینی در ایران است که توسط جمعی از بهترین اساتید و متخصصان و صاحب‌نظران برجسته‌ی ایران و جهان تدوین و بومی‌سازی شده‌است. آزمون شریف استار در حال حاضر به شکل مجازی و آنلاین برگزار می‌گردد. در این ابزار ارزیابی که طراحی جداگانه‌ای برای دو رده‌ی سنی زیر و بالای 18 سال در آن لحاظ شده است، ویژگی‌ها و توانمندی‌های کارآفرینانه نوجوانان و جوانان مورد سنجش قرار می‌گیرند و پس از یک بازنگری کامل، گزارش تحلیلی دقیقی از نتیجه‌ی آزمون در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت که به تنهایی می‌تواند در رشد و توسعه مهارت‌های فردی موثر واقع شود.

مزایای تست استعدادیابی شریف استار

تست استعدادیابی بین‌اللملی

کارشناسان حرفه‌ای بعد از شرکت در تست، شخصیت‌تان را به صورت کامل تحلیل می‌کنند

بعد از شرکت در این تست شما یک مدرک معتبر از دانشگاه صنعتی شریف دریافت می‌کنید

این یک تست معتبر جهانی است که با توجه به ویژگی‌های ایرانیان بومی سازی شده است

با شرکت در این تست امتیاز عضویت در باشگاه کارآفرینان جوان شریف استار را دریافت می‌کنید

با عضویت در باشگاه کارآفرینان جوان شریف استار، شانس سرمایه‌گذاری بر روی شما کارآفرینان نسل آینده وجود دارد

تست استعدادیابی شریف استار برای چه گروه‌های سنی مناسب است؟

تست استعدادیابی شریف استار مناسب برای همه‌ی گروه‌های سنی است. شناخت جامع و دقیقی که تست به شما می‌دهد، باعث می‌شود که تمامی وجه‌های پیدا و پنهان خود را دقیق‌تر ببینید، از نقاط قوت خود بهترین بهره را ببرید و نقاط ضعف خود را با تمرین به سرمایه‌های درونی تبدیل کنید. از مزایای تست شریف استار متغیر بودن سؤالات متناسب با گروه‌های سنی است. اگر دانش‌آموز و زیر 18 سال هستید می‌توانید در تست استعدادیابی نوجوانان ثبت‌نام کنید و اگر بالای 18 سال سن هستید امکان ثبت‌نام در تست استعدادیابی جوانان را دارید

آزمون استعدادیابی شامل چه معیارهایی است؟

علاوه بر سؤالات کشف استعداد که پاسخی کاملا شخصی دارد، آزمون مهارت‌های نرم شما را نیز می‌سنجد. در نتیجه سؤالات به شکل تست هوش، پاسخ صحیح ندارد. پاسخنامه‌ی تست متناسب با صداقت شما تحلیل می‌شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که تست را باید به گونه‌ای پاسخ دهید که هستید، نه حالتی که دوست دارید باشید. معیارهای سنجش آزمون بیشتر حول زیرشاخه‌های مهارت نرم است. معیارهایی مانند: ارتباط بین‌فردی، تصمیم گیری، خودآگاهی، مدیریت استرس، ابراز خویشتن.

اتفاقاتی که بعد از تست استعدادیابی رخ می‌دهد

بعد از اینکه شما در معتبرترین تست استعدادیابی یعنی آزمون استعدادیابی شریف استار شرکت کردید، ما پاسخ‌های شما را تحلیل می‌کنیم و نتیجه را در قالب یک دفترچه به شما تحویل می‌دهیم. از این لحظه شما عضوی از خانواده شریف استار هستید. در ابتدای مسیر، دوره تحلیل دفترچه را که در پکیج استعدادیابی شریف استار قرار دارد می‌گذرانید تا بتوانید برداشت‌های صحیحی از خودتان داشته باشید. حال که خودتان را بیشتر شناختید می‌توانید با‌توجه به گروه سنی‌تان در دوره‌های مخصوص باشگاه شریف استار شرکت کنید.

سؤالات متداول

چطور وارد حساب کاربری شویم؟
ابتدا وارد سایت sharifstar.com شوید، بر روی ورود کلیک کنید، کد ملیتان را وارد کنید و بعد کدی که برایتان پیامک می‌شود را در کادر مربوطه وارد نمایید. در قسمت تنظیمات حساب کاربری می‌توانید اطلاعات خود را تکمیل و مدارک مورد‌نیاز را بارگذاری کنید.
هدف طرح استعدادیابی شریف استار چیست؟
این طرح بزرگ توسط دانشگاه شریف در حال اجراست و هدف آن نیز کار بر روی مهارت‌هایی است که هر شخص باید در خود تقویت کند تا بتواند راحت‌‌تر مسیر شغلی را طی نماید .
بسته شریف استار شامل چیست؟
بسته شریف استار شامل: تست استعدادیابی آنلاین کارآفرینی شریف استار، دفترچه تحلیل آزمون، یک دوره تحلیل دفترچه می‌باشد.
بعد از تست چه اتفاقی میافتد؟
بعد از تست، شما وارد باشگاه شریف استار شده و در ابتدا دوره‌هایی را گذرانده تا مهارت‌های شغلی خود را ارتقا دهید و بعد در مراحل بالاتر در حوزه کارآفرینی آموزش می‌بینید
هزینه پکیج استعدادیابی برای چیست؟
هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید در اصل برای پکیج آزمون شریف استار می‌باشد که شامل: آزمون استعدادیابی، دفترچه تحلیل آزمون، دوره‌ی تحلیل دفترچه آزمون و حق عضویت باشگاه می‌باشد.
چرا هزینه بالاست؟
شما این هزینه را بابت ورود به یک طرح بلند‌مدت می‌پردازید که در آن به تعدادی دوره آموزشی با رنج قیمت پایین(به علت حمایت دانشگاه) دسترسی پیدا خواهید کرد که مسیر کارآفرینی را از ابتدا و با بهترین کیفیت به شما آموزش می‌دهد . در نهایت اگر عملکرد عالی داشته باشید و به سطح آخر باشگاه راه پیدا کنید، ایده‌های شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و از آن حمایت مالی می‌شود.
شما مرتبط با کدام بخش دانشگاه هستید؟
ما تحت‌نظر معاونت پژوهشی دانشگاه شریف فعالیت می‌کنیم.
هدف تیم شریف استار از برگزاری این آزمون و دوره‌ها چیست؟
تیم شریف استار در تلاش است تا بر روی افراد مستعد در حوزه کارآفرینی، سرمایه‌گذاری آموزشی -پرورشی کرده و در نهایت از افراد توانمند حمایت مالی صورت دهد و حداقل ۱۰۰ کارآفرین تأثیرگذار آینده را از سراسر ایران تربیت کند.
MBA رو پشت سر گذاشتم؛ آیا این دوره‌ها برای من مناسب هست؟
دوره‌های ارائه شده در این طرح مهارت‌محور هستند و می‌توانند ضمن اجرای پروژه و تمرین‌هایی که برای شما تعریف می‌شوند، مباحث جدیدتری را به شما آموزش دهند. ضمناً در طول مدت دوره‌ها شما با TA در ارتباط هستید و روند پیشرفت شما رصد می‌شود.
رشته من پزشکی/انسانی است، آیا این دوره ها مناسب من است؟
فارغ از هر میزان تحصیلات هر رشته تحصیلی، ما مهارت‌هایی رو آموزش می‌دهیم که برای موفقیت در هر شغلی لازم هست.
اگر دانش‌آموز یا شاغل باشم، شرکت در دوره‌ها به درسم یا کارم لطمه‌ای وارد می کند؟
خیر، دوره‌ها به‌صورت غیر‌حضوری و آفلاین ارائه می‌شود و در طول هفته بین ۴ الی ۶ ساعت زمان نیاز دارد. شما با‌توجه‌به برنامه شخصی خود و ددلاینی که برایتان تعریف شده می‌توانید زمان‌ خود را تنظیم کنید.
چه گروه سنی برای این آزمون مناسب است؟
رده سنی این آزمون بالای ۱۳ سال می‌باشد.
تست استعدادیابی شریف استار چیست؟ این تست چه فاکتورهایی را بررسی می‌کنه؟
آزمون شریف استار یک تست خودشناسی است و این تست به سنجش شاخص‌هایی مثل عزت نفس، خودآگاهی، حل مسئله، تست واقعیت، روابط بین فردی، همدلی، مسئولیت پذیری اجتماعی، ابراز احساسات، تحمل استرس، جرأت اظهار، استقلال، انعطاف پذیری و... می‌پردازد.
آیا تست به منبع خاصی نیاز دارد؟
خیر؛ این یک تست استعدادیابی است و یک سری شاخص مثل حل مسئله، توانایی تحمل استرس، عزت‌نفس، قدرت همدلی و... را در شما ارزیابی می‌کند. آزمون شریف استار با دیگر تست‌ها متفاوت است؛ زیرا درآزمون مهارت‌های نرم نیز علاوه بر دیگر فاکتورهای استعدادیابی، سنجیده می‌شوند.
تفاوت تست استعدادیابی شریف استار با دیگر تست‌های موجود چیست؟
بعد از شرکت در تست شریف استار علاوه بر اینکه یک مدرک معتبر از دانشگاه صنعتی شریف دریافت می‌کنید، وارد باشگاه شریف استار شده و به دوره‌ها دسترسی پیدا می‌کنید تا شایستگی‌های کارآفرینانه و مهارت‌های لازم برای کسب‌وکار را در خود ارتقاء ببخشید.
چه کسانی تست استعدادیابی را طراحی کرده‌اند؟
با بررسی تست‌های خارجی و مطالعه آزمون‌های خارجی و با در‌نظر‌گرفتن شرایط ایران و ایرانی‌ها، این تست طراحی شده.
تست استعدادیابی چند سؤال دارد؟
تست شریف استار در دو رده‌ی سنی زیر 18 سال با تعداد سوال163 و بالای 18 سال با تعداد160سوال برگزار می‌شود.
آیا سؤالات این تست برای همه گروه‌های سنی یکسان است؟
آزمون برای رده سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال متفاوت می باشد
مدت‌زمان تست استعدادیابی چه قدر است؟
۱ ساعت و 30 دقیقه برای بالای ۱۸ و 1 ساعت و 45 دقیقه برای زیر ۱۸ سال زمان می برد.
چرا تست استعدادیابی غیرحضوری برگزار می‌شود؟
با‌توجه به شرایط کرونا و اهمیت سلامت شما، آزمون به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
آیا تست استعدادیابی در سال‌های گذشته هم برگزار شده؟
بله، این تست در سال‌های گذشته هم برگزار شده و این هشتمین دوره برگزاری تست استعدادیابی می‌باشد.
این تست برای چه افرادی مناسب است؟
کسانی که به دنبال کسب شناخت بهتر از خود هستند و می‌خواهند توانمندی‌هایشان را بهبود بخشند.
تست استعدادیابی شریف استار امتیاز منفی هم دارد؟
خیر این یک تست خودشناسی‌است و امتیاز منفی ندارد و صرفاً به ارزیابی توانایی‌های افراد می‌پردازد. در این آزمون برای جواب دادن به سؤالات نباید به دنبال پاسخ درست باشید! هیچ پاسخی اینجا درست یا درست‌تر نیست. می‌توانید با داشتن یک عملکرد عالی در باشگاه، در انتهای این مسیر، کسب‌و کار خود را راه اندازی کنید.
من شاغل هستم این تست چه کمکی به من می کند؟
همچنین می‌توانید با فراگیری آموزش‌های ارائه شده، مهارت‌هایی را در خود ارتقاء دهید که لازمه‌ی عملکرد بهتر در یک جایگاه شغلی می‌باشد. مثلًا می‌توانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید یا برنامه دقیق‌تری برای انجام کارها داشته‌باشید. در صورت نیاز بتوانید مذاکره را حرفه‌ای تر پیش ببرید و یا بتوانید ایده‌های خود را به بهترین شکل اجرایی کنید.

شریف استار چیست؟

شریف استار طرحی است که زیر نظر معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف توسط دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی در حال اجراست. جامعه هدف این طرح نوجوانان و جوانان 13 سال به بالا هستند. در قالب این طرح ابتدا با برگزاری آزمون استعدادیابی کارآفرینی شریف استار شاخص‌هایی که لازم است یک کارآفرین آن‌ها را داشته باشد می‌سنجیم و سپس در ادامه طرح به تقویت مهارت‌های شغلی افراد پرداخته و در ادامه این مسیر به پرورش مهارت‌های مورد‌نیاز برای یک کارآفرین موفق و سوق دادن آنها به‌سوی کارآفرینی می‌پردازیم.

ثبت‌نام در تست استعدادیابی