باشگاه کارآفرینان جوان شریف استار

باشگاه کارآفرینان جوان شریف استار در ادامه آزمون شریف استار و به عنوان مسیری برای رشد و پرورش شایستگی‌های کارآفرینانه شما، شامل مجموعه‌ای از دانش‌ها، مهارت‌ها و نگرش‌های کارآفرینانه، طراحی شده است. با عضویت در باشگاه کارآفرینان جوان به تعداد زیادی دوره آموزشی و رویدادهای مهارت محور دسترسی خواهید داشت. این دوره‌ها توسط بهترین متخصصان آموزش کارآفرینی کشور به همراه اساتید دانشگاه شریف، بر اساس آخرین استانداردهای جهانی طراحی شده‌است.

اهمیت شایستگی های کارآفرینانه از نگاه والدین

ما پدر و مادرها مدام به آینده فرزندانمان می‌اندیشیم و هر یک به طریقی با موضوع «آینده فرزندان» برخورد می‌کنیم. بعضی‌ از ما خیلی نگران هستیم، بعضی‌هایمان‌ برای موفقیت بچه‌هایمان می‌خواهیم خیلی دقیق برنامه‌ریزی ‌کنیم و تعدادی از ما می‌خواهیم بچه‌ها خودشان به تنهایی مسیر زندگی‌شان را پیدا کنند. اما همه ما یک فصل مشترک داریم، این که بهترین‌ها را برای فرزندانمان می‌خواهیم و تلاش می‌کنیم در حد توان امکاناتی را برای «موفقیت» آنها فراهم نماییم

اما معنی موفقیت چیست

کسب مقام در المپیادهای علمی و ادبی؟ قبولی در مدارس برتر؟ قبولی در بهترین دانشگاه‌ها؟ پزشک شدن؟ مهندس شدن؟ پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد مناسب؟ قهرمانی در مسابقات ورزشی؟ واقعیت این است که مسیرهای منتهی به موفقیت کم نیستند، در هر صورت فرزندانمان به هر مسیری که قدم می‌گذارند؛ بایستی به ابزارهای که برای موفقیت لازم است یا دقیق‌تر بگوییم، مجموعه‌ای از «مهارت‌های نرم» مجهز بشوند، که متاسفانه در کمتر مدرسه یا دانشگاهی آن‌ها را فرا می‌گیرند. بعضی از مهارت‌های نرم را شاید تعداد کمی از افراد به صورت ذاتی بلد باشند و بعضی‌ دیگر با قرارگیری در شرایط خاص یا محیط‌های متفاوت آن را آموخته‌اند.

مهارت های نرم چیست؟

مهارت‌هایی از این جنس که بلد باشیم که چگونه با دیگران ارتباط موثر برقرار کنیم، بتوانیم به خوبی مذاکره کنیم، برای کارهایمان برنامه‌ریزی کنیم و البته کمی هم خلاق باشیم. به جز این‌ها، مهارت‌های دیگری هم هستند که پیچیده‌تر می‌باشند، مثل اینکه بتوانیم مجموعه عوامل اطراف خودمان را مدیریت کنیم و یا اینکه حساب و کتابمان را مدیریت کنیم. ما والدین بهتر می‌دانیم که این مهارت‌ها چقدر می‌تواند در زندگی شخصی هر فرد مهم باشد، پس چرا فراگیری این مهارت‌ها را در اولویت مسیر پرورش و موفقیت فرزندانمان قرار ندهیم و برای آن برنامه‌ریزی نکنیم؟

شاید اولین جرقه‌های شکل‌گیری باشگاه از همین سوالات آغاز شد. باشگاه کارآفرینان جوان شریف استار با هدف پرورش کارآفرینان جوان شروع به کار کرد و اساس کار خود را آموزش مهارت‌های اشاره شده قرار داد. ما اعتقاد داریم که کارآفرینی یک «هنر» است، هنری که می‌شود آن را یاد داد و آموخت؛ حال تجلی این هنر می‌تواند راه‌اندازی یک کسب‌وکار شخصی باشد یا موفقیت در زمینه‌های دیگر؛ باورمان این است که کسانی که اصول کارآفرینی را آموخته‌اند؛ در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود موفق‌تر خواهند بود و آثار ماندگاری در این کشور و جهان باقی خواهند گذاشت. ما اعتقاد داریم که هر کسی باید این مهارت‌ها را یاد بگیرد.

کارآفرینی به سبک باشگاه کارآفرینان

کارآفرین شدن معنیش ثروتمند شدن یا رییس بودن نیست، معنیش «عشق» داشتنه. عشق به یادگیری، عشق به تغییر، عشق به رشد، عشق به نوآوری، عشق به کمک و همکاری با دیگران. ما توی باشگاه کارآفرینان جوان شریف استار دوست داریم تو یک کارآفرین موفق و متفاوت بشی. می‌خوایم رشد ‌کنی، هم رشد فردی و هم رشد حرفه‌ای. می‌خوایم با رشد خودت علاوه بر رشد اطرافیان، باعث رشد منطقه زندگی و کشورت هم بشی. کارآفرینی این قدر مهمه که حتی اگه نمیخوای کارآفرین هم بشی خوبه که با اصولش آشنایی کاملی بدست بیاری. استاری‌ها برای کارآفرین شدن وارد باشگاه میشن ولی لزوما همه‌شون شرکت نمی‌زنن. باشگاه یک فرصت و سکو برای دیده شدنه و ما میخوایم تجربه بی‌نظیری بهت بدیم که برای موفقیت تو کار و زندگیت لازم داری، چه بخوای کسب‌وکار خودت رو راه بندازی و چه نخوای. میخوایم بهت انگیزه بدیم، اون هم خیلی زیاد! نشونت میدیم که برای بزرگ شدن نیاز به پول زیاد و مدرک عجیب و غریب نداری و اگر خودت رو باور داشته باشی میتونی دنیات رو تغییر بدی. یکی از ابزارهای مهم موفقیت، شبکه افرادیه که باهاشون در ارتباط هستی. با عضویت تو باشگاه، عضو یک جمع درجه یک میشی! آینده سازان کشور همه قراره اینجا جمع بشن. آماده‌ای که بیای تو جمع بزرگان؟

برات یک مسیر آموزشی خیلی دقیق برنامه‌ریزی کردیم. شکلش مثل مدرسه یا دانشگاه نیست و خیلی کاربردی تره. فرقی نمی‌کنه چی می‌خونی یا می‌خوای چی کاره بشی، این آموزش‌ها حتما تو زندگیت به دردت می‌خورن. ما کمکت می‌کنیم رشد شخصی توی همه ابعاد زندگیت داشته باشی و به آینده‌ات جهت بدی. اینکه بتونی خودت رو ارزیابی کنی بدون اینکه کسی در موردت قضاوت غیر منصفانه داشته باشه ، تا بتونی نقاط ضعفت را بهبود بدی؛ خیلی هم بد نیست، نه؟ حالا غیر از یادگیری و رشد، اینجا ما با انواع بازی‌، رویداد و چالش‌ها مهارت‌های لازم رو بهت یاد میدیم، مطمئنا کلی بهت خوش میگذره. وقتی میای به باشگاه کارآفرینان شریف استار باید آمادگی کامل برای هیجان ناشی از فرصت‌های بزرگی که برات پیش میان رو داشته‌باشی چون اینجا فرصت‌های بزرگی چشم انتظارتن. ممکنه یک شغل خوب پیدا کنی یا بتونی به مرحله‌ی آخر باشگاه برسی در این صورت با کمک منتورهای داخلی و خارجی که باشگاه در اختیارت میذاره روی ایده‌های خودت کار میکنی. حالا هر کدوم از این مسیرها رو انتخاب کنی باشگاه مهارت‌های خوب و بدرد بخوری بهت یاد میده که خیلی تو موفقیت و آینده‌ات تاثیرگذاره.