جهت استفاده رایگان از برخی منابع آموزشی و وبینار ها، شماره موبایل خود را وارد کنید

چارچوب ذهنی کارآفرینانه | تابستان ۱۴۰۲

کارآفرینی مانند یک شغل معمولی نیست و باید ترکیبی از چندین مهارت نظیر توسعه محصول، فروش، امور مالی، منابع انسانی و ... را برای آن داشته باشیم. معمولاً زمانیکه ما به کارآفرینی و ویژگی‌های یک کارآفرین فکر می‌کنیم، فردی با هوش تجاری بالا و طرح تجاری فوق‌العاده را در نظر داریم که به موفقیت‌های بزرگ رسیده باشد. در دروه چارچوب ذهنی کارآفرینانه دانش‌پذیران با مباحث شناختی و ذهنی مغز خود آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که چطور مثل یک کارآفرین در شرایط متلاطم و نامطمئن فکر کنند.

حمایت شده توسط: دانشگاه صنعتی شریف

دوره غیرفعال می‌باشد

4/5
7,624 قبلا ثبت نام کرده اند
۱۰ هفته
مدت زمان دوره
پشتیبانی 1 ساله
مدت زمان پشتیبانی
دانشگاه صنعتی شریف
حامی این دوره

قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • یاد گرفتن اصول و مفاهیم چارچوب ذهنی خلاقانه
  • آشنا شدن با انواع چارچوب‌های ذهنی و طراحی آن
  • فرا گرفتن روش‌های مجهز شدن به دانش
  • نگرش و رفتار کارآفرینانه
  • فکر و عمل کردن مثل کارآفرینان

مهارت هایی که یاد میگیرید

  • ذهنیت کارآفرینانه
  • چارچوب ذهنی
  • عدم قطعیت
  • شناخت

در دوره چارچوب ذهنی کارآفرینانه | تابستان ۱۴۰۲ چه می آموزید؟

چرا در این دوره شرکت کنم؟
کارآفرینی مانند یک شغل معمولی نیست و باید ترکیبی از چندین مهارت نظیر توسعه محصول، فروش، امور مالی، منابع انسانی و ... را برای آن داشته باشیم. معمولا زمانیکه ما به کارآفرینی و ویژگی‌های یک کارآفرین فکر می‌کنیم، فردی با هوش تجاری بالا و طرح تجاری فوق‌العاده را در نظر داریم که به موفقیت‌های بزرگ رسیده باشد. اما چیزی که کارآفرینان موفق را متمایز می کند، فقط طرح تجاری آنها نیست. اغلب، این ویژگی‌های خود کارآفرین است. تحقیقات نشان می دهد که کارآفرینان موفق روش منحصر به فردی برای برخورد با مشکلات دارند که این طرز فکر چارچوب ذهنی کارآفرینانه نام دارد. چارچوب ذهنی کارآفرینانه برای خلاقیت و موفقیت کارآفرینان ضروری است و نحوه عملکرد و نگاه کارآفرینان موفق به جهان اطراف را شکل می‌دهد.
با تقویت چارچوب ذهنی کارآفرینانه می‌توان به سلاح‌های تحسین‌برانگیزی از جمله توانایی ابتکار عمل، سازگاری با تغییرات، یافتن راه‌حل‌های خلاقانه و مواجهه و مدیریت ریسک مسلح شد. افرادی که این طرز فکر را اتخاذ کرده‌اند، چالش‌ها را به عنوان فرصت و شکست را فرصتی برای یادگیری می‌دانند.
چارچوب ذهنی کارآفرینانه علاوه بر کسب‌وکار، به ما در زندگی شخصی نیز کمک می‌کند. پس به طور کلی چارچوب ذهنی کارآفرینانه و این دوره برای افرادی که به دنبال شکل‌دهی ذهن خود متناسب با دنیای در حال تغییر فعلی هستند، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و افرادی که در بخش‌های دولتی و خصوصی پست‌های مدیریتی دارند و به دنبال تربیت افراد نوآور هستند، افرادی که به عنوان مدرس در مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر مراکز آموزشی مشغول به فعالیت هستند و یا در حوزه تعلیم و تربیت نسل جوان سیاست‌گذاری می‌کنند و پدران و مادرانی که می‌خواهند فرزندانی توانمند در عصر حاضر و آینده داشته باشند مناسب است.

شریف‌استاری عزیز،
دوره چارچوب ذهنی کارآفرینانه از تاریخ ۱۰ تیر ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و محتوای آن هر هفته، پنجشنبه فعال شده و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.