ورود | ثبت‌نام
دوره ها Chevron Back

سطح D

من، زمان، برنامه |‌ پاییز ۱۴۰۱

استاری‌های عزیز، دوره من، زمان، برنامه از دو بخش برنامه‌ریزی شخصی (personal planning) و مدیریت زمان (Time management) تشکیل شده که بعد از معرفی دوره تا هفته ششم به موضوع برنامه ریزی شخصی و از هفته هفتم تا پایان دوره به مباحث مرتبط با مدیریت زمان می‌پردازیم. در طول این دوره با ارائه‌ی مثال‌ها و تمارین متعدد به شما خواهیم آموخت که چگونه یک برنامه و چشم انداز هدفمند برای 20 سال آینده‌ی خود بنویسید و سپس با مدیریت بهینه زمان خود بتوانید به اهداف تعیین شده برسید.

برای مشاهده قیمت وارد شوید

اهداف دوره

یادگیری تعیین درست و منطقی اهداف بلندمدت با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف‌ خود

یادگیری تعیین استراتژی مناسب برای عملیاتی کردن هر هدف

تنظیم برنامه یک صفحه‌ای

مدیریت زمان با استفاده از تکنیک‌های A.B.C/ LEADS/ چرخ زندگی/ ماتریس آیزنهاور

افزایش بازدهی عملکرد در زمان محدود

یادگیری نحوه کار با نرم‌افزار X mind

مهارت هایی که یاد می‌گیرید

اولویت بندی کارها

تکنیک ABC

تکنیک leads

مدیریت بهینه زمان

تنظیم اهداف

نوشتن ماموریت

نوشتن چشم انداز

توضیحات دوره

این که بگوییم چقدر افراد زیادی هستند که با مدرک کارشناسی ارشد و حتی دکتری، هدف خاصی برای ادامه مسیر زندگی‌شان ندارند، تکرار مکررات است و خودتان هم به خوبی از آن آگاه هستید. بیاید راجع به راه حل صحبت کنیم. نگاهی به اطراف‌تان بیندازید؛ چه کسانی شرایط خوبی دارند؟ چه کسانی هنوز هدف و برنامه مناسبی ندارند؟ آیا تا به‌ حال با آن‌ها صحبت کرده‌اید؟

از یک دانش‌آموز کنکوری که مشغله درسی بسیاری دارد، بپرسید که چرا هدف و برنامه‌ای برای 20 سال آینده‌اش ندارد؟ احتمالا می‌گوید: این حرف‌ها بستگی به نتیجه کنکورش دارد.
از یک مهندس که فقط یک مدرک کارشناسی دارد، بپرسید که چرا یک برنامه شخصی و مدون برای ادامه زندگی‌اش ندارد؟ احتمالا می‌گوید: به خاطر مشغله زیاد کاری یا درسی به این دسته از موضوعات اهمیت نمی‌دهد.

مشکل از دغدغه زیاد نیست، مشکل از عدم مهارت برنامه‌ریزی و مدیریت زمان شماست!

در بخش اول (برنامه‌ریزی شخصی) شما یاد می‌گیرید که 20 سال آینده در چه جایگاهی هستید و چه دستاوردهایی دارید (چشم‌اندازتان را تعیین می‌کنید).
 قطعا رسیدن به مفهوم چشم‌انداز انقدر ساده نیست.
 شما باید نقاط قوت و ضعف‌تان رو بشناسید و در ادامه با مشخص شدن الگوهای زندگی‌تان، استراتژی درست برای رسیدن به اهداف‌تان را تعیین کنید. در ادامه دوره و در بخش دوم در طی 3 هفته، آموزش‌های مربوط به مهارت مهم مدیریت زمان آغاز می‌شود. مدیریت زمان ابزار مفیدی است که به شما کمک می‌کند تا با شناخت ویژگی‌های زمان و یادگیری تکنیک‌های مدیریت زمان بتوانید از زمان‌تان به طور موثر استفاده کنید و در مدت زمان محدودی که دارید کارهای خود را انجام دهید. مدیریت زمان به تعبیری، یادگیری روش‌هایی برای استفاده بهینه از زمان به عنوان یک منبع غیر قابل بازگشت برای شماست. 

اطلاعات دوره

بازه ثبت نام

پاییز 1401

زمان برگزاری دوره

پاییز 1401

مدت دوره

10 هفته

برای مشاهده قیمت وارد شوید