دوره ها Chevron Back

سطح D

ارتباطات |‌ پاییز ۱۴۰۱

استاری‌های عزیز، دوره ارتباطات شامل ده هفته‌ی آموزشی می‌باشد که در طی آن به مباحث ارتباط موثر بین فردی می‌پردازیم. در طول این دوره با ارائه مثال‌ها و تمارین متعدد به شما خواهیم آموخت که چگونه باید با دیگران ارتباط برقرار کنید و جهت رفع موانع ارتباط موثر چه کارهایی باید انجام دهید یا اینکه چه کارهایی نباید انجام دهید.

دوره غیرفعال می‌باشد

اهداف دوره

یادگیری موانع ارتباط موثر

یادگیری گوش دادن فعال

شناختن مخاطب

یادگیری اهداف، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های ارتباطی

آشنایی با زبان بدن

یادگیری برقراری ارتباط موثر

مهارت هایی که یاد می‌گیرید

خوب سوال پرسیدن

مذاکره

مدیریت استرس در جلسات

زبان بدن

ارتباط موثر

توضیحات دوره

چگونه می‌توانید خود را در مسیری قرار دهید که ارتباطات بهتری داشته باشید؟ به نظر می‌رسد ارتباط موثر باید غریزی باشد. اما گاهی اوقات وقتی می‌خواهیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، چیزی به بیراهه می‌رود. ما یک چیز می‌گوییم، مخاطب ما چیز دیگری می‌شنود و سوتفاهم، ناامیدی و درگیری به وجود می‌آید. چگونه باید با دیگران ارتباط برقرار کنیم و جهت رفع موانع ارتباط موثر چه کارهایی باید انجام دهیم یا اینکه چه کارهایی نباید انجام دهیم؟
برقراری ارتباط، انتقال و دریافت احساسات، ارزش‌ها، ایده‌ها و افکار در قالب یک پیام از طریق رسانه‌های مناسب است که به افراد و گروه‌ها امکان متقاعد کردن، جستجوی اطلاعات، ارسال اطلاعات و ابراز احساسات را می‌دهد. ارتباطات یک فرآیند مداوم و پویا است و فقط شامل اطلاع‌رسانی یا علامت دادن به کسی نیست، بلکه شامل درک اطلاعات توسط گیرنده است. زمانی که گیرنده به فرستنده بازخورد می‌فرستد، روند یک ارتباط کامل می‌شود. هنگام برقراری ارتباط با دیگران، غالباً بر آنچه باید بگوییم، متمرکز می‌شویم. با این حال، ارتباط موثر بیشتر به هنر گوش دادن بستگی دارد. ارتباطات هم هنر است و هم علم. گوش دادن فعال به معنای نه تنها درک کلمات و اطلاعات منتقل شده است، بلکه درک احساساتی است که سخنران سعی در انتقال آنها دارد. در این دوره به شما خواهیم آموخت که خود را به طور کامل بشناسید و با انواع سبک‌های ارتباطی آشنا شوید؛ مهارت‌های کلامی و زبان بدن خود را توسعه دهید و با تمرین و استفاده‌ی آگاهانه از تکنیک‌ها می‌آموزید که درباره‌ی چه موضوعی با چه کسی، کجا، چه وقت و به چه صورتی صحبت کنید.

اطلاعات دوره

بازه ثبت نام

پاییز 1401

زمان برگزاری دوره

پاییز 1401

مدت دوره

10 هفته